Poniedziałek, 18 listopada 2019. Imieniny Klaudyny, Romana, Tomasza

Znaleziono pocisk do granatnika z czasów II wojny światowej

2019-08-22 12:43:34 (ost. akt: 2019-08-22 13:39:29)
zdjęcie jest ilustracją do tekstu

zdjęcie jest ilustracją do tekstu

Autor zdjęcia: archiwum GO

Pocisk do granatnika z czasów II wojny światowej, został ujawniony na terenie leśnym Nadleśnictwa Wielbark. Policjanci zabezpieczali miejsce znaleziska. Niewybuchem zajęli się saperzy.

We wtorek (20.08.2019 r.) około godziny 12.00 szczycieńscy policjanci otrzymali informację o niebezpiecznym znalezisku w miejscowości Łatana Mała na terenie kompleksu leśnego Nadleśnictwa Wielbark. Policjanci z Nieetatowej Grupy Rozpoznania Minersko-Pirotechnicznego ustalili, że jest to skorodowany pocisk do granatnika, produkcji niemieckiej pochodzący z czasów II wojny światowej. O znalezisku powiadomiono odpowiednie służby. Policjanci, do momentu zabrania niewybuchu zabezpieczali miejsce znalezienia pocisku. 

Niebezpieczne znalezisko w dniu 21.08.2019 r. zostało zabrane przez patrol rozminowania z Lidzbarka Warmińskiego, gdzie w najbliższym czasie zostanie zneutralizowane na poligonie.

Policjanci podkreślają, że wojskowy materiał wybuchowy niezależnie od daty jego produkcji wciąż zachowuje swoje właściwości i jest praktycznie całkowicie odporny na działanie wszelkiego rodzaju warunków atmosferycznych. Jeśli znajdziemy niewybuchy lub niewypały, pod żadnym pozorem nie wolno ich dotykać ani przenosić. Należy jak najszybciej powiadomić o takim znalezisku najbliższą jednostkę Policji. Porozmawiajmy na ten temat z naszymi dziećmi i uświadommy im zagrożenia związane ze znalezieniem takich niebezpiecznych przedmiotów.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages