środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Bezinteresownie dzielą się krwią

2018-02-25 10:00:00 (ost. akt: 2018-02-24 22:51:21)

Autor zdjęcia: Arch. GOK w Wielbarku

„Uratuj życie” - to hasło pierwszej w tym roku akcji poboru krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku. Dzięki ich ofiarności wielu ludzi cieszy się życiem i zdrowiem, bo przecież krew to dar najcenniejszy.

W pełni świadomi wartości ludzkiego zdrowia i życia, wielbarscy krwiodawcy regularnie oddają cząstkę siebie, by nieść pomoc drugiemu człowiekowi. Choć często nie zauważamy ich na co dzień, oni swoim gestem ratują setki istnień, a ich postawa wynika ze zrozumienia potrzeby leczenia krwią lub ratowania życia ludzkiego przez podanie tego niezastąpionego leku. Tacy są honorowi dawcy krwi. Często też zdarza się, że dawcy nie tylko oddają krew, ale organizują wiele akcji, których celem jest pomoc potrzebującym.
W sobotę, 17 lutego 2018 roku krwiodawcy z terenu Gminy Wielbark i okolic spotkali się, aby po raz kolejny pomóc drugiemu człowiekowi oddając krew.
- W czasie tej akcji zebrano prawie 20 litrów krwi - mówi Milena Zapadka honorowy dawca krwi z Wielbarka. - Pierwsi Honorowi Dawcy Krwi oddali krew już przed godziną ósmą rano. Pobór przebiegał niezwykle sprawnie, a wszyscy „producenci krwi” czekali tylko kilka minut na jej oddanie. Kilkadziesiąt osób oddało krew do godziny 11.00, co sprawiło, że akcja zakończyła się wyjątkowo szybko, a efekty są znakomite. Cieszy nas, ze tak wiele osób odpowiada na nasze apele i przychodzi podzielić się tym życiodajnym lekiem - dodaje.
Wielbarscy krwiodawcy nie tylko dzielą się swoją krwią le reagują na każdy apel, który ma na celu pomoc potrzebującym osobom.Na otwartą akcję poboru krwi mieszkańcy gminy przynosili również monety 1,2,5-groszowe w ramach akcji „Gorączka złota” zorganizowaną przez Warmińsko-Mazurski Oddział PCK w Olsztynie. Pieniądze z akcji zostaną przeznaczone na dofinansowanie wypoczynku letniego dla dzieci z rodzin zagrożonych uzależnieniami oraz z rodzin najbiedniejszych. Obozy organizowane są w ośrodku PCK w Kręsku nad jeziorem Wulpińskim. „Zbieramy "złociaki", a marzenia dzieci mogą być spełnione”.
Dzięki postępom wiedzy medycznej powstają coraz większe możliwości ratowania zycia ludzkiego przy pomocy przetaczania krwi i wytworzonych z niej składników. Dlatego potrzeba wielu ludzi dobrej woli - honorowych krwiodawców, dzięki którym mogą być pokrywane stale wzrastajace potrzeby szpitali na krew lub jej poszczególne składniki. Na kolejną akcję poboru krwi Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku zaprasza już 14 kwietnia 2018 roku.
- Dobro podrowane, zawsze wraca - mówią wielbarscy krwiodawcy. - Oddanie krwi nic nie kosztuje, nie boli a może uratować zdrowie i życie innych osób. Każdy z nas lub naszych członków rodziny może jej potrzebować, dlatego warto pomagać!

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages