Czwartek, 13 sierpnia 2020. Imieniny Elwiry, Hipolita, Radosławy

„Eco Mikołajki” w Wielbarku

2017-12-16 09:48:26 (ost. akt: 2017-12-16 09:52:05)

Autor zdjęcia: Arch. GOK w Wielbarku

Do grzecznych dzieci Mikołaj zawsze przychodzi... Takie właśnie maluchy mieszkają w Wielbarku. Wyczekiwany gość przybył w asyście aniołków oraz strażaków i obdarował prezentami.

Święty Mikołaj odwiedza w grudniu dzieci w każdym miejscu na całym świecie. Ogromna niespodzianka czekała również na dzieci z Wielbarka w niedzielę, 10 grudnia. Po raz pierwszyodbyło się spotkanie Mikołajkowe dla dzieci: członków Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku i strażaków z Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku. Mikołaj wraz z aniołkami, w asyście strażaków przyjechał do dzieci wozem strażackim.
Wizytę Mikołaja rozpoczęto od wspólnego odśpiewania kolęd, po czym nadszedł czas rozdawania prezentów, na które z niecierpliwością czekały dzieci. Dzieci były bardzo szczęśliwe i rozpromienione, a kiedy znalazły się blisko św. Mikołaja – troszkę zawstydzone. Oprócz prezentów św. Mikołaj przywiózł ze sobą dużo uśmiechu. Osobiście wręczał wszystkim wielkie paczki z prezentami, a w nich dla każdego coś dobrego! Mikołaj wraz ze swoją „świtą”’ miał nie lada zadanie, do rozdania było, aż sześćdziesiąt podarunków. Obdarowany aby otrzymać upominek musiał porozmawiać z Mikołajem lub zaśpiewać wspólnie pastorałkę. Najmłodsza uczestniczka niedzielnego wieczoru mikołajkowego miała zaledwie dwa miesiące, a najstarsza uczestniczka 13 lat. Wszystkie paczki zostały zapakowane w ekologiczne torby, a przed rozpoczęciem spotkania Mikołajkowego, starsze dzieci przygotowały dekoracje na choinkę m. in. łańcuch, który miał długość kilku metrów i został zawieszony na „choince” przed wielbarską strażnicą. Dzięki temu najmłodsi podtrzymują tradycję robienia dekoracji świątecznych z wykorzystaniem materiałów codziennego użytku, ekologicznych, a spotkanie nazwaną „Eco Choinką” .
Mikołajowi i aniołkom bardzo podobało się spotkanie, dlatego zanim pożegnał dzieci strażaków i krwiodawców oraz towarzyszącym im rodzicom odśpiewano wspólnie kolędę. Oczekiwana cały rok wizyta świętego Mikołaja minęła w bardzo miłej atmosferze i przyniosła dzieciom wiele radości. Dzień ten na długo pozostanie w pamięci wszystkich milusińskich, a niektórzy z nich już od jutra nie będą mogli doczekać się kolejnej Jego wizyty.
Organizatorami Mikołajkowego spotkania była Ochotnicza Straż Pożarna w Wielbarku i Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku przy wsparciu Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska w Olsztynie i RCKiK w Olsztynie.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages