środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Zaduszki poetyckie

2017-11-12 11:50:18 (ost. akt: 2017-11-12 09:54:07)

Autor zdjęcia: Arch. GOK w Wielbarku

Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku zorganizował zaduszki poetyckie z księdzem Norbertem Bujanowskim- proboszczem parafii w Lesinach Wielkich.

Proboszcz z parafii w Lesinach pasjonuje się fotografią i poezją. Wydał już kilka jej tomików. Ks. Norbert Bujanowski ukończył Liceum Ogólnokształcące w Mrągowie. Maturę zdał w 1983 roku. Jest absolwentem Wyższego Seminarium Duchownego Hosianum w Olsztynie. Święcenia kapłańskie otrzymał w 1991 roku z rąk bpa Edmunda Piszcza. W tym samym roku uzyskał tytuł magistra teologii na Katolickim Uniwersytecie Lubelskim. Po święceniach kapłańskich został wikariuszem w Jezioranach. W 1993 roku został proboszczem w parafii w Pluskach-Orzechowie. Obecnie jest proboszczem w parafii Niepokalanego Poczęcia Najświętszej Maryi Panny w Lesinach Wielkich. W 2003 roku został odznaczony godnością kapelana honorowego Jego Świątobliwości.
Uczestnicy wieczornego spotkania poetyckiego w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku wysłuchali wierszy z tomiku „Moja Famagusta”. Poeta w swoich wierszach dotknął różnego rodzaju tematów związanych z egzystencją człowieka, w których nie brakuje smutku, melancholii i nostalgii. Spotkanie rozpoczęto od odczytania wiersza „Famagusta” – port nadziei, to podkreślenie , że nadzieja obok miłości i przyjaźni stanowi sens życia. Forma prezentowania wierszy, skłoniła słuchaczy na chwilę refleksji i przemyśleń.
Ostatnim zaprezentowanym wierszem był „Poeta w labiryncie” czyli o poecie, który ciągle szuka. Tak jak każdy nas w życiu. Pięknym tłem do wieczoru poezji zaduszkowej były rysunki – pastele obrazujące prezentowane wiersze.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. aaa #2383043 | 217.99.*.* 26 lis 2017 09:15

    Może by tak pieniądze oddal ludziom z Mragowa.

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages