Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Polała się krew w Wielbarku

2017-10-02 14:55:16 (ost. akt: 2017-10-02 09:58:50)

Autor zdjęcia: Arch. GOK w Wielbarku

Na razie krwi i jej składników nie można niczym zastąpić. Dlatego każda osoba chcąca podzielić się częścią siebie jest tak cenna. Bo przecież krwi nie da się niczym zastąpić. Wiedzą o tym wszyscy, którzy jej potrzebowali. Wielbbarscy krwiodawcy chętnie dzielą się cząstką siebie i licznie uczestniczą w akcjach poboru krwi. Podczas ostatniej akcji również nie zawiedli.

Podczas 55. akcji Poboru Krwi zorganizowana przez Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku oddano prawie 16 litrów krwi. Zbierano również monety 1,2,5-groszowe w ramach akcji „Gorączka złota”. Akcja ta oprócz pozyskania środków na kolonie, działalność świetlic PCK i pomoc rzeczową dla dzieci z najuboższych rodzin ma także wymiar społeczny, ponieważ podczas akcji promowana jest idea wolontariatu – bezinteresownej pomocy drugiej osobie.
Podczas sobotniej akcji poboru krwi, każdy krwiodawca otrzymał upominki przekazane przez RCKiK w Olsztynie. Tydzień wcześniej, 17 września podczas X Festiwalu Grzybów „Grzybowanie 2017” Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku wraz z OSP w Wielbarku przygotowało stoisko promocyjne dot. m. in. propagowania idei honorowego oddawania krwi. Dorośli, dzieci i młodzież mogli wziąć udział w różnego rodzaju konkursach . Stoisko cieszyło się ogromnym zainteresowaniem.
Już wkrótce, bo 17 listopada odbędzie uroczystość z okazji 10-lecia powstania wielbarskiego Klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku, na której zostanie podsumowana działalność klubu oraz zostaną wręczone nagrody i odznaczenia.
- Dobro jakim się dzielimy zawsze powraca. Jeśli nie dziś czy jutro to za rok, dwa czy pięć, ale wraca, więc warto dzielić się tym, co mamy - mówią wielbarscy krwiodawcy i stawiają się na każdą akcję krwiodawczą. - Nie jesteśmy obojętni na potrzeby innych. Możemy naszą krwią uratować czyjąś matkę, żonę, dziecko, ojca, brata czy syna. Mamy świadomość, że liczy się każda kropla krwi. To nic nie kosztuje, nie boli a może pomóc drugiemu człowiekowi, więc warto zostać krwiodawcą - zapewniają.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages