Za nami VI Bieg Leśnika

2017-09-16 13:38:20(ost. akt: 2017-09-16 13:41:23)

Autor zdjęcia: Andrzej Kimbar

170 osób dotarło do mety szóstego Biegu Leśnika, który odbył się w niedzielę, 10 września. Na każdego zawodnika na mecie tradycyjnie czekał medal oraz ciepły posiłek.
Przed rozpoczęciem biegu członkowie Klubu Biegowego RUN&FUN Wielbark przeprowadzili rozgrzewkę. W tym roku motywem przewodnim naszego biegu był orlik krzykliwy. Ten bardzo rzadki gatunek ptaka drapieżnego z roku na rok powiększa swoją populację na terenie Nadleśnictwa Wielbark. W 2017 roku wyznaczono strefy ochronne wokół dwóch nowych gniazd. Charakterystyczną cechą orlika krzykliwego jest to, że oprócz polowania w locie i z zasiadki, poluje biegając po łąkach łowiąc małe gryzonie i owady. Nie dziwi więc fakt, że ten biegający orzeł znalazł się na koszulkach i medalach tegorocznej edycji Biegu Leśnika.
Opłaty startowe zawodników w całości wsparły działalność Fundacji Duch Leona zajmującej się na co dzień pomocą zwierzętom zagrożonym wykluczeniem, a w szczególności zwierzętom uważanym za chore, bezdomne i agresywne lub z uwagi na rasę za niebezpieczne.
Zwyciężył z czasem 36:43 Filipowicz Tomasz z Budek, który stanął na najwyższym podium Biegu Leśnika po raz drugi z rzędu, tuż za nim dobiegł na metę Siemiątkowski Tomasz z Olsztyna i na trzecim miejscu Wędrowski Dariusz ze Szczytna. W kategorii kobiet pierwsze miejsce zajęła Ewa Lisek z Nidzicy, drugie miejsce przypadło Joannie Sztejna z Gdańska a trzecie Annie Urbaniak z Jednorożca.
Najszybszym leśnikiem wśród uczestników tegorocznej edycji Biegu Leśnika został kolega Kwiatkowski Adam reprezentujący Nadleśnictwo Jedwabno.
- W tym roku Bieg Leśnika został wpisany do Biegowego Grand Prix Powiatu Szczycieńskiego, którego zakończenie i posumowanie odbędzie się 05 listopada po Biegu Niepodległości w Szczytnie - mówią organizatorzy. - Składamy serdeczne podziękowania wszystkim osobom zaangażowanym w organizację tegorocznego biegu a w szczególności: PZ Caritas Wielbark, OSP Wielbark, OSP Wesołowo, Klubowi Biegowemu RUN&FUN Wielbark, Fundacja Duch Leona oraz Komitetowi Ochrony Orłów. Do zobaczenia za rok na VII edycji Biegu Leśnika. Już teraz serdecznie zapraszamy - dodają.

Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij