Niedziela, 20 października 2019. Imieniny Ireny, Kleopatry, Witalisa

Niecodzienny koncert w niezwykłym miejscu

2017-07-18 10:27:27 (ost. akt: 2017-07-18 10:30:55)

Autor zdjęcia: Arch. GOK w Wielbarku

Pięćdziesięciu trzech wykonawców wystąpiło na koncercie „Pop Oratorium – Miłosierdzie Boże” dla licznie zgromadzonej publiczności. Spotkanie ukazało niezwykle ważną rolę muzyki, która łączy i scala poprzez swoje nadzwyczajne piękno.

W dawnym kościele ewangelicko-augsburskim w Wielbarku można było usłyszeć niezwykły koncert pt. „Pop Oratorium Miłosierdzie Boże” do słów św. Siostry Faustyny i muzyki zamościanina - Zbigniewa Małkowicza. Pop Oratorium to próba przedstawienia i przypomnienia słuchaczom wzorca ludzkiej egzystencji, opierającej się na wartościach dobra, prawdy i piękna. Kompozytor w swym dziele zawarł elementy muzyczne z różnych stron świata. W tę niezwykłą podróż muzyczną, do której dołączono grę świateł, publiczność zabrali muzycy z zespołu muzyki sakralnej Lumen z Poznania, orkiestra symfoniczna im. Karola Namysłowskiego w Zamościu , chóry Pasjonata ze Świętajna i In Tempo z Wielbarka pod batutą Joanny Gawryszewskiej, soliści: Aleksandra Małkowicz – Figaj , Joanna Konieczna i gość specjalny Janusz Szrom , który przez kilka lat otrzymywał tytuł ”Jazzowy Wokalista Roku”, był nauczycielem śpiewu w telewizyjnych programach muzycznych „Jak oni śpiewają” oraz „Fabryka Gwiazd”.Artyści porwali zgromadzoną publiczność do wspólnego śpiewania, a koncert zakończył się owacjami na stojąco i bisami.
Organizatorem tego niezwykłego wydarzenia muzycznego był Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku przy wparciu Gminy Wielbark oraz Wytwórnia Podłoża Zastępczego w Kołodziejowym Grądzie.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages