środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Popularyzowali Honorowe Krwiodawstwo wśród uczniów

2017-04-02 08:48:58 (ost. akt: 2017-04-02 09:02:08)

Autor zdjęcia: Arch. Klubu HDK w Wielbarku

Na zaproszenie nauczycieli ze Szkoły Podstawowej w Łatanej Wielkiej, członkowie wielbarskiego Klubu HDK popularyzowali honorowe krwiodawstwo wśród uczniów klas IV-VI.

Uczniowie biorący udział w zajęciach dowiedzieli się m.in., kto może zostać krwiodawcą, jak również na czym polega proces samego oddawania krwi. Wyświetlono pokaz, na którym przedstawiono zdjęcia z akcji poborów krwi i z działalności wielbarskiego Klubu. Prowadzący zajęcia zwrócili się do uczniów z prośbą, aby w przyszłości brali aktywny udział w akcjach krwiodawstwa, tłumacząc, że od każdego z nich może zależeć czyjeś życie. Jedynymi „producentami krwi” są właśnie krwiodawcy. Na zakończenie zajęć przeprowadzono konkurs z wiedzy o honorowym krwiodawstwie. Uczestnicy pogadanki wykazali się ogromną wiedzą.
Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy OSP w Wielbarku już od dziesięciu lat popularyzuje honorowe krwiodawstwo. W tym czasie odbyło się trzydzieści siedem pogadanek, w których udział wzięło ponad 1200 uczniów. Duża część osób biorąca udział w zajęciach obecniedzieli się tym życiodajnym lekiem jakim jest krew.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: [url=http://gazetaolsztynska.pl/141978,Zostan-dziennikarzem-obywatelskim.html?preview=7d9e5c0a3fa72da1916c#axzz2OSaYmwEK
]kliknij[/ur
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages