środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

XVII Mistrzostwa Powiatu w Brydżu Sportowym

2016-12-18 15:10:00 (ost. akt: 2016-12-16 14:14:30)

Autor zdjęcia: Arch. GOK w Wielbarku

Już po raz XVII odbyły się Mistrzostwa Powiatu w Brydżu Sportowym Parami
 o Puchar Starosty Szczycieńskiego. 24 zawodników tworzących 12 par walczyło o miano Mistrza Powiatu w Brydżu Sportowym Parami.

Brydż jest grą, w której udział biorą czterej gracze. Gra odbywa się parami, przy czym partnerzy siedzą naprzeciwko siebie.Do gry wykorzystuje się standardową talię składającą się z 52 kart do gry. Jeden z graczy rozdaje wszystkie karty zgodnie z ruchem wskazówek zegara, rozpoczynając od gracza siedzącego po swojej lewej stronie.
Celem gry jest osiągnięcie korzystnego, w stosunku do drugiej pary, wyniku punktowego poprzez licytację i rozgrywkę. Zawody odbyły się 10 grudnia 2016r.
 w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku, sędziowane przez mistrza międzynarodowego
 w brydżu Bogdana Lesińskiego.
- Zawody w naszej gminie są organizowane po raz drugi - mówi Milena Zapadka dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku. - Rozgrywki toczyły się przez pięć godzin. W turnieju udział dwie pary z terenu naszej gminy - dodaje.
Tytuł Mistrza Powiatu w Brydżu Sportowym Parami zdobyli: Leszek Mielczarek i Wojciech Wrześniowski. Drugie miejsce zajęła para: Jerzy Anderszewski i Stefan Piskorski. Trzecie miejsce przypadło Stanisławowi Nowotce i Januszowi Maliszewskiemu. Natomiast Maciej Zalewski i Zbigniew Koziatek otrzymali nagrodę dla najlepszej pary z Gminy Wielbark.
- Brydż cieszy się coraz większym zainteresowaniem, o czym świadczy duża frekwencja na sobotnich zawodach. Kolejne Mistrzostwa już za rok - mówi Milena Zapadka. - W n aszym GOK-u dwa razy w tygodniu - w środy i piątki odbywają się spotkania klubu brydżowego. Serdecznie zapraszamy wszystkich chętnych - zapewnia.
Organizatorami Mistrzostw Powiatu w Brydżu Sportowym Parami o Puchar Starosty Szczycieńskiego było Powiatowe Centrum Sportu, Turystyki i Rekreacji w Szczytnie, Sekcja Brydża Sportowego Spółdzielni Mieszkaniowej „Odrodzenie” w Szczytnie oraz Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: Zostań dziennikarzem obywatelskim
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Statystyczna Polka #2187981 | 89.228.*.* 22 lut 2017 20:30

  Pozdrawiam wiadomo kogo.

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

 2. ??? #2138363 | 89.228.*.* 18 gru 2016 20:39

  A ten długi z dobrej zmiany, to też brydżysta? Chyba jakiś kiepski gdyż nie piszą o nim!

  ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

 • Goodgame Empire
 • Goodgame Big Farm
 • Goodgame Poker
 • Shadow Kings - The Dark Ages