środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Niecodzienne warsztaty

2016-10-11 09:40:39 (ost. akt: 2016-10-11 10:15:17)

Autor zdjęcia: Arch. Organizatora

Panie z Gminy Wielbark lubią aktywnie spędzać czas i uczyć się nowych rzeczy. Chętnie wzięły udział w warsztatach koronkarstwa i wypieku chleba.

Koronki zawsze znajdują szerokie zastosowanie i nigdy nie wychodzą z mody. Przyjmują funkcje użytkowe i dekoracyjne. Mogą stanowić dekorację stroju, element odzieży, biżuterii. Ich zastosowanie zależy od pomysłowości twórcy. Podobnie z pieczeniem chleba. Warsztaty chlebowe skierowane są przede wszystkim do osób, które chciały nauczyć się wypieku smacznego i zdrowego chleba w warunkach domowych. Możliwość skorzystania z tych dwóch szkoleń miały panie z Gminy Wielbark. W sobotę, 8 października 2016 roku Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku zorganizował kolejne wyjazdowe warsztaty tym razem z koronkarstwa i wypieku chleba metodą tradycyjną. Zajęcia odbyły się w Centrum Kreatywności w Jerutkach. Uczestnicy zostali podzieleni na dwie grupy. Jedna z grup biorąca udział w warsztatach wypieku chleba poznała tradycyjne metody produkcji pieczywa, od przygotowania zakwasu, poprzez wyrabianie ciasta, do jego wypieku.
Panie z grupy koronkarskiej poznały technikę frywolitkową, którą wykorzystać można przy wykonywaniu biżuterii, ozdób świątecznych, serwet, odzieży itp.
Na zakończenie warsztatów obie grupy spotkały się przy wspólnej degustacji przygotowanych smakołyków.
- W warsztatach udział wzięło 11 pań z terenu gminy Wielbark - mówi Anna Musiał z Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku. - Uczestniczki szkoleń były bardzo zadowolone i już zapowiadają, że chętnie wezmą udział w kolejnych - dodaje.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages