środa, 16 października 2019. Imieniny Ambrożego, Florentyny, Gawła

Wielbarskie koncerty "Na dobry początek"

2016-10-07 18:50:53 (ost. akt: 2016-10-07 11:53:44)

Autor zdjęcia: Arch. organizatora

Godna propagowania idea przyświecała jednemu z dwóch koncertów, które odbyły się w ramach Cyklu koncertów w zabytkach Wielbarka – zadania dofinansowanego przez Gminę Wielbark.

25 września Fundacja Kreolia z Jerutek już po raz trzeci zorganizowała wydarzenie w trakcie którego, w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku, zaśpiewała swój „młodzieńczy” repertuar (pod wspólnym hasłem „Na dobry początek”) Karolina Grzywińska z Pasymia – uzdolniona podopieczna Kuźni Talentów z Kreolii.
— Tytuł koncertu nie był przypadkowy, gdyż Wielbark to miejsce bardzo przyjazne młodym, zdolnym, którym umożliwia się tam zaprezentowanie przed przyjazną publicznością, w profesjonalnych warunkach koncertowych — mówi Joanna Gawryszewska prezes "Kreolii". — To właśnie w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku stawiała pierwsze kroki koncertowe niespełna 17 - letnia wówczas Kaja Wasilewska. Był to dla niej bardzo dobry początek samodzielnej drogi wokalnej. Tym razem dużym muzycznym mandatem zaufania została obdarzona Karolina Grzywińska – uczennica klasy II Technikum Hotelarskiego w Zespole Szkół Nr 2. Podobnie, jak u Kai muzyka w rodzinnym domu Karoliny jest od zawsze i wszyscy najbliżsi bardzo ją wspierają — tłumaczy.
Karolina, pomimo młodego wieku, to bardzo pracowita i zdeterminowana młoda osoba, która kształci się w kierunku muzycznym. Uczęszczała do PSM w Szczytnie, a obecnie uczy się śpiewu w Kreolii. Uwielbia występy i publiczność, które są dla niej olbrzymią motywacją do pracy. Niedzielny koncert przesiąknięty był młodzieńczą świeżością i energią.
— Wprowadzeniem do występu Karoliny były prezentacje talentów z Wielbarka: Natalii Jackiewicz, Julii Abramczyk, Szymona Abramczyka, Karoliny Żabińskiej i Dominiki Kłos. Każdy z nich ma już na swoim koncie sukcesy i w niedługim czasie również oni będą gotowi do samodzielnych recitali — nadmienia Joanna Gawryszewska nauczyciel śpiewu z Kreolii.
W ramach kończącego się zadania realizowanego przez Fundację w samym środku lata wielbarska widownia mogła również usłyszeć najpiękniejsze przeboje muzyki klasycznej w wykonaniu tenora Leszka Biłasa wraz z zespołem z Olsztyna. Była to nie lada gratka, szczególnie dla miłośników muzyki klasycznej i popularnej.


Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages