Piątek, 25 maja 2018. Imieniny Borysa, Magdy, Marii-Magdaleny

„Dzień bez przemocy wszystkich jednoczy”

2016-06-07 12:03:37 (ost. akt: 2016-06-07 12:49:42)

Młodzież z Gimnazjum w Wielbarku wraz z policjantami, wyszła na ulice swojej miejscowości aby zademonstrować swój sprzeciw wobec przemocy. Muzycznie i tanecznie, ze słowami „Dzień bez przemocy wszystkich jednoczy”, z hasłami na transparentach oraz symbolicznym wypuszczeniem w niebo balonów, uczniowie wraz z pedagogami pokazali, że można a nawet trzeba, mówić głośno o przeciwdziałaniu negatywnym zachowaniom wśród ludzi.

Wczoraj, 6 czerwca w południe na ulicach Wielbarka odbył się happening pod nazwą „Dzień bez przemocy wszystkich jednoczy”. Uczniowie z Gimnazjum wraz z Panią pedagog Iloną Górską oraz Panią psycholog Nina Musiał na placu głównym miejscowości zademonstrowali swój sprzeciw wobec przemocy rówieśniczej oraz agresji. Muzycznie i tanecznie z hasłami na transparentach oraz uśmiechem na ustach młodzież pokazała, że można sprzeciwić się negatywnym zachowaniom wśród ludzi. Do akcji, którą wielbarscy gimnazjaliści podjęli już po raz drugi włączyli się też szczycieńscy policjanci.
Młodzież stojąc w kole przekazywała sobie z rąk do rąk balony, które były symbolem radości i zrozumienia dla drugiego człowieka. Na zakończenie inicjatywy balony zostały wypuszczone w niebo aby jak najdalej ponieść myśl młodzieży, że „Dzień bez przemocy wszystkich jednoczy”.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: 
Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. 
Swoją stronę założysz TUTAJ ".
Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages