Czwartek, 18 października 2018. Imieniny Hanny, Klementyny, Łukasza

Oddali krew przed obchodami Światowego Dnia Krwiodawcy

2015-06-09 10:27:04 (ost. akt: 2015-06-09 10:56:35)

Krwi nie może wyprodukować żadne urządzenie. Latem zapotrzebowanie na ten lek wzrasta. Wielbarscy krwiodawcy licznie stawiają się na akcje poboru krwi.

Jak każdego roku sezon urlopowy niesie za sobą większe ryzyko poważnych wypadków, w których do ratowania ludzkiego życia niezbędna jest krew. Wielbarscy krwiodawcy nie zapominają o tym i coraz liczniej przychodzą, by oddać ten cudowny lek. W sobotę 6 czerwca 2015 r. w Wielbarku odbyła się już trzecia w tym roku akcja poboru krwi zorganizowana przez miejscowy Klub HDK PCK przy OSP w Wielbarku. 
Pomimo letniej pogody i długiego weekendu Krwiodawcy nie zawiedli i licznie stawili się by podzielić się życiodajnym płynem. Zebrano prawie 25 litrów krwi od 60 krwiodawców. Do grona krwiodawców dołączyli: Barbara Bryska, Krzysztof Bryska, Agnieszka Deptuła, Przemysław Gut, Jakub Kostrzewa, Konrad Matłoch, Kamila Stempel, Andrzej Osłowski i Dorota Pawłowska. Nowi „producenci krwi” na sobotnią akcję poboru krwi przyszli wraz z rodzicami, mężami i znajomymi, aby wspólnie podzielić się cząstką siebie. Miłą niespodzianką dla nowych oddających krew było wręczenie im podziękowań przez osoby, które namówiły na oddawanie krwi. Z okazji zbliżającego się Światowego Dnia Krwiodawcy, RCKiK w Olsztynie przekazało koszulki dla wszystkich Krwiodawców, którzy wzięli udział w sobotniej akcji.
Mieszkańcy gminy Wielbark, w tym również ci najmłodsi „pomaganie mają we krwi”. Na sobotnią akcję poboru krwi, uczniowie Szkoły Podstawowej w Zabielach przekazali pełne worki plastikowych nakrętek, które zostały przekazane dla potrzebującego dziecka. Kolejną akcję wielbarski klub HDK planuje już 1 sierpnia 2015r.

Czytaj e-wydanie
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor HrywnaCzytaj e-wydanie
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages