Wtorek, 17 lipca 2018. Imieniny Aleksego, Bogdana, Martyny

Z myślą o osobach w podeszłym wieku

2015-03-26 08:25:58 (ost. akt: 2015-03-26 12:52:17)

W Wesołowie, w budynku byłej szkoły powstanie ośrodek wsparcia dla seniorów. Jego organizacją ma zająć się Fundacja ITAJ. Placówka ma obsługiwać około 50 pensjonariuszy. Mogą oni liczyć na kompleksową pomoc od rehabilitacji do pracowni terapeutycznych.

Wielbarski samorząd zdecydował się sprzedać budynek po byłej szkole w Wesołowie. W tym miejscu ma powstać ośrodek dla seniorów. Jak zapowiada Fundacja ITAJ, która zajmie się jego prowadzeniem – znajdzie tam dom około 50 osób w podeszłym wieku. Powodem, jak przekonują władze fundacji – jest konieczność budowy tego typu ośrodków ze względu na starzenie się naszego społeczeństwa. W ośrodku znajdą swój nowy dom także seniorzy z zaburzeniami psychicznymi, ale nie byli alkoholicy i narkomani, których mogliby się obawiać okoliczni mieszkańcy.
Klasy w byłej szkole mają zostać zmienione w pracownie terapeutyczne m.in. rękodzieła artystycznego, kulinarną, plastyczną, edukacyjną, rehabilitacyjną. Fundacja planuje też zatrudnić około 10 osób do opieki nad pensjonariuszami, którzy w placówce mieliby przebywać około 8 godzin dziennie przez pięć dni w tygodniu.
Do kasy wielbarskiego samorządu z tytułu sprzedaży ponad 1500 m2 budynku wpłynie około 1 milion.

Czytaj e-wydanie
Więcej informacji w nowym numerze Naszego Mazurahttp://m.wm.pl/2015/03/orig/gazecior-238302.jpg
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages