Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Żołnierze w gimnazjum

2015-03-06 13:36:23 (ost. akt: 2015-03-06 14:48:18)

Autor zdjęcia: Robert Arbatowski

Radiotechnicy z Lipowca odwiedzili Zespół Szkół Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wielbarku.


KUP E-WYDANIE

Żołnierze 8. Szczycieńskiego batalionu radiotechnicznego wraz z przedstawicielem WKU Olsztyn mjr Zbigniewem Stakun, odwiedzili Zespół Szkół Gimnazjum im. Jana Pawła II w Wielbarku. Spotkanie z żołnierzami realizowane było na zaproszenie placówki w ramach przedsięwzięć promocyjnych i miało na celu przedstawienie specyfiki zawodowej służby wojskowej. Spotkanie rozpoczął mjr Zbigniew Stakun, który obecnym na sali gimnazjalistom przedstawił procedury związane z naborem do służby przygotowawczej NSR. Następnie sierż. Robert Arbatowski omówił, jak wygląda służba wojskowa oraz w skrócie przedstawił zadania wykonywane na co dzień przez radiotechników z Lipowca.

Gimnazjaliści z Wielbarka mieli również możliwość zapoznania się z umundurowaniem i wyposażeniem żołnierza. Każdy z obecnych mógł sprawdzić jak ciężki jest plecak i hełm oraz założyć maskę przeciwgazową. Znalazło się również miejsce, w którym żołnierze mogli zaprezentować urządzenie do nauki celowania „Cyklop”. Młodzież z zaciekawieniem słuchała żołnierzy oraz aktywnie brała udział w prezentacji sprzętu wojskowego.

- Żołnierze z Lipowca uświadomili nam, jak wielka ciąży odpowiedzialność na żołnierzu oraz trudna i ciężka jest jego służba, dlatego w sposób szczególny chcemy podziękować im za wizytę w naszej szkole - powiedział dyrektor szkoły Jerzy Szczepanek. Na zakończenie wszyscy ustawili się do grupowego zdjęcia, a żołnierze rozdali im okolicznościowe kartki, które miały im przypominać o ich wizycie w szkole.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna

Polub nas na Facebooku:

Źródło: Ortolf

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages