Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Udany rok strażaków z Wielbarka

2015-02-10 13:25:48 (ost. akt: 2015-02-10 14:03:06)

9 lutego 2015 r. w Wielbarku odbyło się walne zebranie sprawozdawcze Jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej w Wielbarku , na którym odczytano sprawozdania z działalności za rok 2014 oraz przedstawiono plany na rok 2015. W czasie zebrania obecny był przedstawiciel KPP Straży Pożarnej w Szczytnie – st. kpt. Zbigniew Stasiłojć. Za nim przystąpiono do przedstawienia sprawozdań , minutą ciszy uczczono pamięć zmarłego druha Krzysztofa Bacławskiego.

Ochotnicza Straż Pożarna w Wielbarku może miniony rok uznać za bardzo udany. Dzięki zaangażowaniu druhów , w ramach akcji pn. „przekaż 1%” zebrali 5367 złotych i tym samym zajęli
II miejsce wśród Ochotniczych Straży Pożarnych województwa warmińsko-mazurskiego. W tym miejscu wielbarscy druhowie serdecznie dziękują wszystkim darczyńcom. Zebrane pieniądze zostaną przeznaczone na zakup specjalistycznego sprzętu pożarniczego.

Druhowie z OSP w Wielbarku w minionym roku wyjeżdżali do 85 akcji ratowniczo-gaśniczych. Najaktywniejszymi Strażakami zostali: Mateusz Burdyński, Adam Rutkowski, którzy do wyjazdów wyjeżdżali 43 razy, natomiast Krystian Siedlecki wziął udział w 41 akcjach. Druhowie uczestniczyli w różnego rodzaju kursach organizowanych przez KPP Straży Pożarnej w Szczytnie.
W czasie niedzielnego zebrania odczytano podziękowania od Komendanta Miejskiego Państwowej Straży Pożarnej w Ostrołęce za zaangażowanie , trud oraz mężną postawę , jaką wykazali się wielbarscy ochotnicy w dniu 24 i 25 maja 2014 roku, podczas prowadzenia działań związanych
z gaszeniem pożaru w miejscowości Gleba oraz Grale. Dzięki ich zaangażowaniu udało się ugasić ponad stuhektarowy pożar lasu.

Obecnie OSP w Wielbarku liczy 40 druhów , w tym 4 kobiety, dwóch Strażaków Honorowych (Jan Gajewski i Krzysztof Jarząbek) oraz jednego druha wspierającego.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając " Tutaj ". Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Źródło: gokWielbark

Zobacz także

Komentarze (2) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

 1. Druh #1661740 | 178.43.*.* 10 lut 2015 20:14

  11 licząc od prawej jakiś niewyraźny :) proponuję Rutinoscorbin :)

  Ocena komentarza: warty uwagi (1) ! - + odpowiedz na ten komentarz pokaż odpowiedzi (1)

  Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages