Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Wybrali nowy zarząd i podsumowali sezon lotowy

2015-01-27 10:24:19 (ost. akt: 2015-01-27 10:35:24)

W niedzielę, 18 stycznia, w świetlicy wiejskiej w Kucborku odbyło się zebranie sprawozdawczo-wyborcze członków Polskiego Związku Hodowców Gołębi Pocztowych Sekcja w Wielbarku, na którym podsumowano sezon lotowy 2014.


W kategorii lotów gołębi dorosłych pierwsze miejsce i tytuł mistrzowski otrzymał Zbigniew Boguski. Pierwszym wicemistrzem został Stanisław Kijewski, zaś tytuł drugiego wicemistrza otrzymał Wiesław Kijewski.

W kategorii lotów gołębi młodych tytuł mistrza otrzymał Waldemar Opolka. Pierwszym wicemistrzem został Janusz i Stanisław Skwiot, drugim wicemistrzem Bogusław Zapadka. Puchar przechodni Super Mistrza Sekcji Wielbark trafił do Zbigniewa Boguskiego. Dodatkowo hodowca gołębi Karl Heinz Bohn ufundował puchar „przechodni” dla najlepszego hodowcy z sekcji w Wielbarku, który w tym roku trafił do Zbigniewa Boguskiego.
Podczas spotkania wybrano także nowy zarząd. Prezesem wielbarskiej sekcji ponownie został Zbigniew Boguski. Przewodniczącym Komisji Wkładań Gołębi został Paweł Bruzda. Funkcję sekretarza objął Piotr Kruk, a skarbnikiem został Romuald Przanowski. Robert Bladosz został Przewodniczącym Komisji Zegarowej.
Na zakończenie spotkania hodowcy gołębi pocztowych przygotowali niespodziankę w postaci pieczonego dzika.
Nadmienić trzeba, że 
hodowcy z Wielbarka nie tylko przygotowują gołębie do lotów lecz również angażują się w życie społeczne gminy, biorąc udział m.in. w festynach, rajdach lub organizując wystawy gołębi pocztowych.


Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony. Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutajProblem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages