Poniedziałek, 24 września 2018. Imieniny Dory, Gerarda, Maryny

Pracowity rok klubu HDK w Wielbarku

2014-10-13 09:10:30 (ost. akt: 2014-10-13 09:26:24)

130 litrów krwi, 314 krwiodawców, 5 akcji poboru krwi, 14 kg monet, kilkanaście worków nakrętek, 6 pogadanek popularyzujących krwiodawstwo, wizyty w szkołach, nagroda dla klubu. Tak pokrótce przedstawia się ostatni rok działalności klubu HDK PCK przy OSP w Wielbarku.

W sobotę, 11 października, odbyła się ostatnia w tym roku otwarta akcja poboru krwi w Wielbarku, na której zebrano prawie 23 litry krwi. Zgłosiło się 60 krwiodawców. Tradycją wielbarskich akcji stała się zbiórka plastikowych nakrętek, które zostaną przeznaczone na szczytny cel. Zbierano również monety 1,2,5-groszowe w ramach akcji „Gorączka złota”.
Wielbarskie akcje od kilku lat utrzymują się na równym poziomie. Każdego roku wzrasta ilość krwiodawców. Tempo życia, sposób odżywiania, choroby, wymogi co do krwiodawcy, to wszystko powoduje, że coraz więcej osób nie może oddać krwi. Dlatego tak ważna jest edukacja, popularyzacja honorowego oddawania krwi, a nie, tylko jednorazowe akcje. Wielką rolę odgrywają stali krwiodawcy, którzy zaszczepiają tę szczytną ideę młodszemu pokoleniu.
Sobotnia akcja była ostatnią w tym roku zorganizowaną w Wielbarku przez miejscowy klub. Na podsumowania, już siódmego roku działalności wielbarskiego klubu, przyjedzie czas 21 listopada podczas obchodów Dnia Honorowych Dawców Krwi PCK w Polsce. Zostanie wtedy zorganizowana coroczna uroczystość, na której członkowie Klubu podsumują ostatni rok działalności oraz otrzymają nagrody i odznaczenia.

Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj
Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages