Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Strażacy mogą liczyć na wsparcie

2014-05-29 11:42:26 (ost. akt: 2014-05-29 13:21:12)

Zakup samochodów ratowniczo-gaśniczych, łodzi ratowniczych, budowa i modernizacja remiz strażackich – takie inwestycje czekają na strażaków ochotników na Warmii i Mazurach dzięki 280 tys. zł przyznanym przez zarząd województwa i zaakceptowanym przez radnych sejmiku. Wszystko to w ramach działań mających na celu wzrost bezpieczeństwa w regionie.

- Co roku wspieramy naszych strażaków i przekazujemy środki z budżetu województwa na zakupy sprzętu oraz potrzebne remonty remiz – mówi Jacek Protas, marszałek województwa.– W ostatnich latach nasi strażacy byli beneficjentami wielu unijnych projektów, dzięki temu mają dziś znacznie lepszy sprzęt i lepsze warunki pracy w swoich jednostkach. To z kolei oznacza większe bezpieczeństwo nas wszystkich.

90 tys. z tej puli zostanie przeznaczonych na samochody dla OSP Warpuny w gminie Sorkwity i OSP Stradomno w gminie Iława (po 45 tys. zł). Ochotnicze straże z Dąbrówna, Olsztynka i Nowakowa kupią łodzie ratownicze. Samorząd województwa dofinansuje trzy zakupy kwotą 50 tys. zł (gmina Dąbrówno – 20 tys. zł, gmina Olsztynek – 10 tys. zł, gmina Elbląg – 20 tys. zł).

Inwestycje czekają także remizy strażackie w Podgrodziu w gminie Tolkmicko, w Bażynach w gminie Orneta, we Frygnowie w gminie Grunwald, w Słoneczniku w gminie Morąg, w Lesinach Wielkich w gminie Wielbark, w Perłach w gminie Węgorzewo i w Stegnie w gminie Pasłęk. Zarząd i radni przeznaczyli na te inwestycje łącznie 160 tys. zł.

Zakupiony sprzęt i zmodernizowane remizy poprawią skuteczność działań służb ratowniczych i wpłyną na poprawę bezpieczeństwa przeciwpożarowego mieszkańców, podróżnych i turystów na Warmii i Mazurach.Tylko ciekawe informacje:
Podziel się informacją: Pochwal się tym, co robisz. Pochwal innych. Napisz, co Cię denerwuje. Po prostu stwórz swoją stronę na naszym serwisie. To bardzo proste. Swoją stronę założysz klikając na szczytno.wm.pl w ramkę " ZAŁÓŻ PROFIL ", która znajduje się w prawym, górnym rogu strony.Szczegółowe informacje o tym czym jest profil i jak go stworzyć: kliknij tutaj

Problem z założeniem profilu? Potrzebujesz porady, jak napisać tekst? Napisz do mnie. Pomogę: Igor Hrywna
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages