Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

„Czarny Piec 2013” poplenerowa wystawa w Wielbarku

2014-02-10 12:50:16 (ost. akt: 2014-02-10 13:11:50)

46 obrazów wykonanych przez czternastu malarzy z Polski, Litwy, Czech i Niemiec, które powstały w czasie pleneru malarskiego w Czarnym Piecu można oglądać w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku.

W piątek, 7 lutego, sala widowiskowa w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku zamieniła się w przytulną „kawiarenkę”, gdzie przy dobrej muzyce, ciastach domowej produkcji i kawie można było podziwiać obrazy, które powstały podczas pleneru malarskiego "Czarny Piec 2013".

Na otwarcie wernisażu przybył Czesław Nowakowski organizator spotkań oraz Leszek Mierzejewski – malarz biorący udział w plenerach. Panowie opowiedzieli w jaki sposób powstała wystawa, dziękując jednocześnie organizatorom.

Ekspozycji towarzyszył koncert. Pierwszy wystąpił chór „In Tempo” działający przy GOK-u w Wielbarku, a następnie duet Joanna Gawryszewska i Jan Lisiewski, nawiązujący swoimi piosenkami do „muzycznych obrazów”.

Wystawę malarską będzie można zwiedzać w Gminnym Ośrodku Kultury w Wielbarku do połowy lutego. Następnie obrazy zostaną zaprezentowane w Nidzicy, Warszawie, Niemczech i na Litwie.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages