Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Rozpoczęły się zebrania strażaków

2014-02-04 11:41:49 (ost. akt: 2014-02-04 11:43:42)

Pierwsze walne zebranie sprawozdawcze strażaków z Gminy Wielbark odbyło się w Jednostce OSP Lesiny Wielkie. W sobotę, 1 lutego w wiejskiej świetlicy spotkali się druhowie, aby omówić działalność w 2013 roku oraz przedstawić plany na 2014 rok. Zebranie otworzył Prezes Jednostki Michał Zawitowski, a sprawozdanie z działalności przedstawił Naczelnik – druh Mateusz Draba.

Ubiegły rok był szczególny dla OSP w Lesinach Wielkich. Strażacy otrzymali nowy, lekki samochód pożarniczy. Zorganizowali gminne obchody Dnia Strażaka,
w których udział wzięły jednostki OSP z Wielbarka, Wesołowa i Lesin Wielkich. Druhowie zaangażowali się też w akcję przekazywania 1% jednostki. A przede wszystkim podnosili swoje kwalifikacje i brali czynny udział w różnego rodzaju szkoleniach organizowanych przez Komendę Państwowej Straży Pożarnej w Szczytnie. W zeszłym roku uczestniczyli w szkoleniach, m.in. podstawowym dla strażaków, dowódców i naczelników.
Dla Ochotniczej Straży Pożarnej w Lesinach Wielkich ten rok zapowiada się równie pracowicie. Rozpocznie się budową garażu dla nowego samochodu pożarniczego. Druhowie już przygotowują uroczystość z okazji przekazania samochodu. Wezmą udział w zawodach sportowo-pożarniczych i kilku szkoleniach, a przede wszystkim będą ratowali ludzki życie i dobytek.
Natomiast już dziś propagują akcję „Podaruj 1% dla OSP Lesiny Wielkie”.
I jak podkreślają zaproszeni na zebranie goście, chęci, zapału, determinacji i zaangażowania druhom z OSP w Lesinach Wielkich nie brakuje, co potwierdzają ostatnie lata.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages