Poniedziałek, 21 maja 2018. Imieniny Jana, Moniki, Wiktora

Nowa kamera termowizyjna w OSP Wielbark

2013-11-27 08:19:25 (ost. akt: 2013-11-27 08:28:22)

Kolejny specjalistyczny sprzęt trafił do OSP w Wielbarku. Jednostka wzbogaciła się o kamerę termowizyjną EVOLUTION 5800.

Dzięki staraniom Strażaków z OSP w Wielbarku, a przede wszystkim druhów: Tomasza Chodyny i Szymona Pawłowskiego, wielbarska jednostka wzbogaciła się o kamerę termowizyjną EVOLUTION 5800.

Zakupiona kamera termowizyjna pozwoli strażakom w sposób bezpieczny i wygodny poruszać się po zadymionych pomieszczeniach oraz wyraźnie zauważyć przedmioty o zwiększonej temperaturze w stosunku do otoczenia. Jest w stanie zobaczyć źródło ognia, np. nagrzaną ścianę, a także może zauważyć osobę poszkodowaną – człowieka, który znajduje się w pomieszczeniu objętym pożarem. Przy pomocy kamery strażacy są też w stanie stwierdzić, gdzie znajduje się punkt najgorętszy, czyli przypuszczalnie ognisko pożaru.

Nowy sprzęt został już wypróbowany w akcjach ratowniczo – gaśniczych.
Warto podkreślić, że jednostka OSP w Wielbarku jako jedna z dwóch jednostek z województwa warmińsko-mazurskiego otrzymała z Fundacji ORLEN – „Dar serca” dofinansowanie na zakup kamery termowizyjnej. Było to możliwe, dzięki złożonemu wniosku, który został pozytywnie rozpatrzony. Uroczysta gala wręczenia symbolicznych czeków odbyła się 11 października 2013 r. w Centrum Konferencyjnym „Dom Technika” w Płocku.
Komendant Gminny ZOSP RP w Wielbarku Tomasz Chodyna odebrał z rąk Dariusza Loska, Dyrektora Biura Bezpieczeństwa i Higieny Pracy PKN Orlen symboliczny czek o wartości 5000 zł na zakup specjalistycznego sprzętu.

Jednostka OSP w Wielbarku dziękuje sponsorom i osobom prywatnym, dzięki którym zakupiono kamerę termowizyjną: EVOLUTION 5800.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages