Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Koncert z okazji 95 rocznicy ODZYSKANIA NIEPODLEGŁOŚCI

2013-11-13 09:13:37 (ost. akt: 2013-11-13 09:29:04)

Piosenki żołnierskie, kuchnia polowa, pokaz multimedialny przedstawiający historię odzyskania Niepodległości przez Polskę oraz specjalnie przygotowana na tę okazję wojskowa dekoracja – to wszystko można było zobaczyć w Wielbarku w ramach obchodów „95 rocznicy Odzyskania Niepodległości”.

W czasie uroczystości mieszkańcy Gminy Wielbark mogli wysłuchać takich pieśni jak: „ O mój rozmarynie”, „ Pierwsza Kadrowa”, „Idzie żołnierz borem lasem” i oczywiście „Rota” w wykonaniu chóru „In Tempo” z Wielbarka. Natomiast dziecięcy zespół wokalno-teatralny, działający przy GOKu zaśpiewał m.in. „Przybyli ułani pod okienko” i „Biały krzyż”. Solowe utwory wykonała Marysia Kołodziejczyk. Jak pokazał piątkowy koncert, Narodowe Święto Niepodległości łączy pokolenia. Wśród obecnych na uroczystości były zarówno dzieci jak również „starsza młodzież”. Niejednemu zakręciła się łezka w oku, słysząc utwory znane od dzieciństwa. Była to dobra okazja do podtrzymywania pamięci wśród najmłodszych o minionych bezimiennych bohaterach, którzy za niepodległość oddali często największą wartość – swoje życie.
Narodowe Święto Niepodległości to dla Polaków ważne, ale również radosne święto, dlatego na zakończenie koncertu można było wysłuchać piosenki o lżejszej tematyce pt. „ Nie wierz mi, nie ufaj mi” Anny Jantar, a później skosztować kuchni polowej.

Milena Rutkowska


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages