Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Dorośli ratują innym życie, dzieci nakręcają się na pomaganie ...

2013-10-25 08:53:48 (ost. akt: 2013-10-25 09:39:34)

„Dorośli ratują innym życie. Dzieci nakręcają się na pomaganie” – tak można podsumować ostatnią akcję poboru krwi, która odbyła się w Wielbarku.

W sobotę, 19 października, w świetlicy Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku odbyła się ostatnia w tym roku otwarta akcja poboru krwi zorganizowana przez Klub Honorowych Dawców Krwi PCK przy OSP w Wielbarku. Również tym razem mieszkańcy Gminy Wielbark nie zawiedli i licznie stawili się w miejsce poboru krwi. Zgłosiło się 69 krwiodawców, zebrano prawie 30 litrów krwi. W tym roku łącznie w czasie pięciu akcji poboru krwi, mieszkańcy Gminy Wielbark oddali ponad 146 litrów krwi, na które zgłosiło się 365 Krwiodawców.

 W czasie akcji poboru krwi zebrano również kilkanaście worków plastikowych nakrętek, które zostaną przeznaczone dla potrzebującego dziecka. Korki przywiozły m.in. dzieci ze Szkoły Podstawowej w Zabielach, dzieci wraz z rodzicami z Wielbarka oraz mieszkańcy Jedwabna (nakrętki zbierali: miejscowy Klub Honorowych Dawców Krwi oraz członkowie Stowarzyszenia „Towarzystwo Przyjaciół Jedwabna”). Za wszystkie plastikowe nakrętki wielbarski Klub HDK serdecznie dziękuje.

Ciekawostką sobotniej akcji był przeprowadzony przez dziennikarza Jacka Panasa wywiad z krwiodawcami. Audycja o wielbarskich krwiodawcach weźmie udział w ogólnopolskim konkursie radiowym pt. „ Strażacy ochotnicy – nie tylko gaszą”. Myślą przewodnią konkursu jest prezentacja różnych aspektów działalności 700 tysięcznej rzeszy strażaków ochotników nie tylko wtedy, gdy gaszą pożary i ratują życie ludzkie, ale także wówczas, gdy oddają krew i szpik, a także wtedy, gdy organizują społeczności lokalne, propagują kulturę i oświatę na wsi oraz podtrzymują tradycję i historię. Audycja zostanie również wyemitowana w Radiu Olsztyn. Jak sam Jacek Panas powiedział, był zaskoczony ilością krwiodawców oraz tym, że drzwi wielbarskiej świetlicy nie zamykały się, a na akcję przychodzą rodzice z dziećmi. 

Na podsumowania działalności wielbarskiego Klubu przyjdzie czas, 16 listopada zostanie zorganizowana coroczna uroczystość, na której członkowie klubu podsumują ostatni rok działalności oraz zostaną wręczone nagrody i odznaczenia.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages