Czwartek, 17 października 2019. Imieniny Antonii, Ignacego, Wiktora

Odjazdowa Olimpiada Sportowo-Literacka

2013-10-14 10:43:15 (ost. akt: 2013-10-14 10:57:39)

„Jak o tym opowiedzieć … było super” – tak wypowiadali się uczestnicy „Odjazdowej Olimpiady Sportowo-Literackiej”, która odbyła się 4 października w filii biblioteki w Przeździęku Wielkim.

Organizatorami tej niecodziennej akcji był Gminny Ośrodek Kultury w Wielbarku, Gminna Biblioteka Publiczna w Wielbarku , rolę gospodarzy przyjęli pracownicy Filii Biblioteki w Przeździęku Wielkim oraz sołtys, a uczestnikami były dzieci biorące udział w zajęciach organizowanych przez te placówki.

Za nim jednak przystąpiono do „olimpiady” na zawodników z Wielbarka i ich opiekunów czekało już ognisko i pieczone ziemniaki. Trzydzieścioro uczestników podzielono na 3 drużyny, które reprezentowały GOK, Bibliotekę i Gospodarzy. Dzieci brały udział w różnych konkurencjach, takich jak: kalambury, bierki, hula-hop, skakanie przez skakankę, literówka oraz zapamiętanie jak najwięcej rzeczowników z bajki przeczytanej przez panią sołtys.
Po podliczeniu punktów zdobytych przez drużyny okazało się, że zwycięzcą całej „olimpiady” została drużyna Gminnego Ośrodka Kultury w Wielbarku. Drugie miejsce zajęła drużyna Gminnej Biblioteki Publicznej w Wielbarku, zaś zespół Filii Biblioteki w Przeździęku Wielkim jako gościnny gospodarz imprezy zadowolił się trzecim miejscem.

„Odjazdowa Olimpiada Sportowo-Literacka” okazała się przysłowiowym „strzałem w 10”. Dzieci były zachwycone urozmaiconymi zajęciami, które trwały ponad trzy godziny. A przede wszystkim nastąpiła integracja poszczególnych placówek oraz dzieci z różnych miejscowości.

Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages