Sobota, 22 września 2018. Imieniny Maury, Milany, Tomasza

Grzybowanie w Wielbarku

2013-09-23 12:43:28 (ost. akt: 2013-09-23 12:52:56)

Gdzie na grzyby? Do Wielbarka. W niedzielę, 22 września, Wielbark zamienił się w mazurską stolicę grzybów. Po raz szósty odbył się tam Festiwal Grzybów "Grzybowanie 2013".

Jak co roku na wszystkich uczestników imprezy czekało wiele atrakcji. A wszystko, tradycyjnie, rozpoczęło się od konkursu w zbieraniu grzybów, tym razem indywidualnego. Do koszy grzybiarzy trafiały najrozmaitsze zdobycze - prawdziwki, kozaki, podgrzybki i kurki.

Nagrody przewidziano za najpiękniejszy okaz prawdziwka, za największą różnorodność grzybów jadalnych oraz za największą liczbę zebranych śmieci w lesie.
Fachowego wsparcia grzybiarzom udzielał profesor Paweł Staniszewski, który chętnie dzielił się swoją, niezwykle obszerną, wiedzą na temat runa leśnego.

Tradycyjnie podczas "Grzybowania" odbył się także konkurs kulinarny, a na wszystkich uczestników czekała zupa kurkowa "po wielbarsku".

Na scenie w swoim programie artystycznym wystąpili uczniowie Zespołu Szkół w Wielbarku, Kozłowianki, Zespół Góralski Kapela Beskidzka Śleboda oraz Zespół Cygański Talizman. Uczestnicy imprezy wysłuchali także opowieści profesora Pawła Staniszewskiego na temat właściwości i znaczenia runa leśnego. Najmłodsi wzięli udział w konkursie puszczania latawców oraz licznych atrakcjach przygotowanych specjalnie dla nich.

Wieczorem na scenie zagrał zespół Everest.Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (0) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages