Niedziela, 15 lipca 2018. Imieniny Henryka, Igi, Włodzimierza

Bieg Leśnika już za nami

2013-09-10 12:17:05 (ost. akt: 2013-09-10 12:31:17)

Błękitne niebo, słońce, ciepło, lekki wiatr… w takich przyjemnych warunkach w minioną sobotę, 7 września, biegacze z bliższych i dalszych zakątków Polski spotkali się na trasie Biegu Leśnika organizowanego przez Nadleśnictwo Wielbark.

Dystans 10 km wiódł przez typowe dla Nadleśnictwa bory słynące z obfitości grzybów. Niektórzy zawodnicy zdołali nawet zebrać kilka sztuk, inni zapewne żałowali, że nie zabrali ze sobą koszyków…

Zwycięzcą rywalizacji został Daniel Mikielski z Olsztynka z wynikiem 0:34:37, najszybsza wśród pań była Anna Bojarska, która osiągnęła czas 0:46:47. Gratulacje należą się wszystkim 164 zawodnikom, którzy pokonali malowniczą, choć miejscami wymagającą, trasę.

Po przekroczeniu mety każdy otrzymał medal i ciepły posiłek. Piękna słoneczna pogoda i błoga atmosfera sprawiły, że biegacze jeszcze długo nie mieli ochoty opuścić gościnnej polany przy Leśniczówce Wielbark.

Bieg Leśnika był w tym roku elementem akcji „Z Biegiem Natury”, której myślą przewodnią jest propagowanie aktywnego spędzania czasu na łonie natury.
Opłaty startowe zostały w całości przekazane na „Tornister Pełen Uśmiechu” - akcję zaopatrzenia w przybory szkolne najuboższych dzieci z gminy Wielbark, prowadzoną przez Caritas w Wielbarku.

W organizacji Biegu Leśnika pomogli nasi partnerzy: Caritas w Wielbarku zajął się prowadzeniem biura zawodów i obsługą punktu z napojami na trasie, Sweadwood Poland w Wielbarku sfinansował elektroniczny pomiar czasu, Związek Leśników Polskich przy Nadleśnictwie Wielbark zatroszczył się o medale, Ochotnicza Straż Pożarna w Wielbarku dbała o bezpieczeństwo uczestników.

Wszystkim współorganizatorom, a przede wszystkim uczestnikom serdecznie dziękujemy i zapraszamy w przyszłym roku!


Tekst: Karolina Remuszko
Zdjęcia: A. Kimbar, A. Gudzbeler, D. Szepczyński


Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Bradpit #1194855 | 89.228.*.* 10 wrz 2013 21:28

    Swedwood ;-)

    ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages