Sobota, 21 lipca 2018. Imieniny Danieli, Wawrzyńca, Wiktora

Gmina Wielbark. Świętowali Dzień Strażaka

2013-05-11 12:00:00 (ost. akt: 2013-05-15 12:20:13)

„Bogu na chwałę, ludziom na ratunek”- takie motto przyświeca strażakom, którzy 4 maja obchodzili swoje święto. Strażacy ochotnicy z trzech Jednostek OSP z terenu Gminy Wielbark, na zaproszenie druhów z OSP w Lesinach Wielkich, spotkali się, aby wspólnie obchodzić swoje święto.

Tego dnia druhowie z OSP w Wielbarku otworzyli dla najmłodszych drzwi swojej remizy i pokazali na czym polega praca strażaka. Dzieci mogły poczuć się jak prawdziwi strażacy, przymierzyć stroje strażackie, zasiąść za kierownicą samochodu strażackiego. Przygotowano również konkursy, m.in. założenie ubrania strażackiego na czas. Dzieci przygotowały dla strażaków niespodziankę w postaci życzeń i piosenki. 


Następnie strażacy z Proboszczem z wielbarskiej parafii udali się na cmentarz, aby złożyć kwiaty i zapalić znicze na grobach kolegów z Jednostki.


Oficjalna część obchodów Dnia Strażaka w Gminie Wielbark rozpoczęła się od mszy świętej w Kościele w Lesinach Wielkich. Strażacy z Lesin Wielkich, Wesołowa i Wielbarka wspólnie modli się za bezpieczne powroty do domu z akcji oraz za zmarłych kolegów strażaków. Następnie w asyście samochodów strażackich udali się do świetlicy wiejskiej, gdzie przywitał ich naczelnik OSP Lesiny Wielkie, druh Mateusz Draba. Na początku przedstawił krótką historię powstania jednostki, która została założona w 1948 roku i obecnie liczy 24 druhów i 3 druhny. Kilka słów i podziękowań za swoją służbę przekazali przybyłym strażakom Grzegorz Zapadka, Wójt Gminy Wielbark i ks. Stanisław Sito, Proboszcz Parafii w Wielbarku. Gospodarze otrzymali od OSP Wesołowo obraz z wizerunkiem Świętego Floriana, a od OSP Wielbark upominek. I tym miłym akcentem rozpoczęto dalszą zabawę przy zespole. 
OSP w gminie Wielbark:
Na terenie Gminy Wielbark działają trzy Jednostki OSP. Każda z nich różni się, ma inną historię, ale kiedy przychodzi 4 maja, wszyscy razem spotykają się, integrują i wymieniają się doświadczeniami. To było już kolejne wspólnie obchodzenie święto. Gospodarze okazali wielką gościnność i profesjonalizm w przygotowaniu obchodów za co strażacy z Wielbarka i Wesołowa serdecznie dziękują.
Polub nas na Facebooku:

Zobacz także

Komentarze (1) pokaż wszystkie komentarze w serwisie

Dodaj komentarz Odśwież

Zacznij od: najciekawszych najstarszych najnowszych

Dodawaj komentarze jako zarejestrowany użytkownik - zaloguj się lub wejdź przez FB

  1. Sssssss #1086994 | 83.28.*.* 16 maj 2013 18:12

    Stasiek to jo :D

    Ocena komentarza: poniżej poziomu (-1) ! - + odpowiedz na ten komentarz

Zagraj w GRY.wm.pl

  • Goodgame Empire
  • Goodgame Big Farm
  • Goodgame Poker
  • Shadow Kings - The Dark Ages